מחפשים בית להורים?
054-4-252-172 (24 שעות)

טופס יצירת קשר

שם
דוא"ל
טלפון
» » »

יוקרה יבנאל מוסיפים חיים לשנים

המושג איכות טיפול נתפס כמטרה אלייה שואף בית אבות. השגת המטרה מותנית בתפקוד כל מערכת בנפרד הדואגת לקשיש ובפעולה הרמונית של כל המערכות גם יחד. סך המאמץ שמפעילות המערכות הרפואיות, הסיעודיות, המלונאיות והחברתיות/ תרבותיות יסתכם במתן איכות טיפול אופטימאלית לקשיש.

בביקורנו בבית האבות יוקרה יבנאל, אנו עדים לשיפור איכותי כולל במערכות הטיפוליות. מגמה זו נשמרת מאז הצביע משרד הבריאות על ליקויים הדורשים תיקון. יחד עם זאת אנו מאמינים, כי איכות הטיפול חייבת להיות משולבת באיכות חיים או לחלופין מטרתה צריכה להיות השגת איכות חיים מרבית הדבר תקף בין אם השרות ניתן על ידי דיור מוגן או על ידי בתי אבות. מטרתו של בית אבות סיעודי היא לענות על הצרכים הפיזיולוגיים והרגשיים של לקוחותיו הקשישים בערוב ימיהם.

מנסיונינו, לעיתים הגבולות המושגיים המבדילים בין איכות הטיפול לאיכות החיים מתמזגים עד שנדמה כי הם זהים וחופפים.

לעניות דעתנו, כיום בית אבות הממלא את ייעודו לא יזוהה עוד עם המודל ה"רפואי" המוסדי, אשר אולי מתאים למחלקות חריפות ותת-חריפות, אלא יזוהה יותר עם מודל "הבית".

ואכן, יוקרה יבנאל מאופיין על ידי שני גורמים המבדלים אותו מהמודל הרפואי ומקרבים אותו יותר למודל המודרני: בית-כפר גמלאים.

הגורם הראשון הוא הגורם הפיזי. בנין בית אבות יוקרה יבנאל אינו מייצג תדמית של בית אבות סיעודי טיפוסי. תורמים לכך בין היתר התכנון החדשני, הפאר וההדר (אלה לא מילים גסות), יופיים וגודלם של החדרים, הלובי המרשים, גינות הנוי והשטחים הירוקים, בית כנסת, קפיטריה וחדר מפגש למשפחות, חדרי האוכל והשטחים הציבוריים המרהיבים.

כל אלה מסייעים לכך שהדייר הסיעודי חש כי הוא גר בבית מטופח ומרשים ולא בבית או חולים או מוסד.

חשוב לזכור, הבניין והתנאים הפיזיים הנאים, אינם רק לרווחתו של הקשיש, אלא גם משרתים חלק נוסף מיחידת הלקוח - משפחתו של הקשיש. אלה שמחים לבוא למקום המקרין חיים ועליצות ואינו משרה אווירה מלנכולית. ומה טוב יותר לקשיש מבן משפחה המבקר אותו בתדירות ואשר מצב רוחו מרומם מהיותו בבית יפה ואסתטי?

הגדרתו של מנכ"ל כלל בריאות רמי איגרא, את יוקרה יבנאל כ-"מלון 5 כוכבים" ממחישה כי עברנו כברת דרך ארוכה מאז הוחזקו אנשים קשישים ב-"בית זקנים" או "בסנטריום".

גורם חשוב נוסף הוא מיקומו של בית האבות יוקרה יבנאל. החיים המודרנים מלווים בלא מעט גורמי לחץ עם השפעה מזיקה ולעיתים קטלנית על אורך ואיכות חיינו. ומה טבעי יותר מלבלות את גיל הזהב באווירה כפרית ירוקה, להיות מוקפים במטעי פרי, לנשום את האוויר הצח ולהקשיב לשקט ולציוץ הציפורים. יוקרה יבנאל מציע סביבת מגורים ייחודית בבקעת יבנאל שאינה אפשרית במקום אורבאני טיפוסי.

הנהלת יוקרה יבנאל מקלה בנושאי הנגישות למקום על ידי מתן הסעות מהבית למרכזים עירוניים לקרובים המבקרים.

לסיכום: בית אבות יוקרה יבנאל מהווה מודל מודרני של בית אבות סיעודי. לא עוד מוסד, אלא בית נעים. התמהיל המבורך של איכות טיפול הניתן במגורים איכותיים ובסביבה פסטורלית נותן מענה לצורכי הגוף והנפש של הלקוחות הסיעודיים ותשושי הנפש, יוצק תוכן ומשמעות לחייהם ותורם להזדקנות מוצלחת, אורח חיים בריא ורווחה מירבית.