מחפשים בית להורים?
054-4-252-172 (24 שעות)

טופס יצירת קשר

שם
דוא"ל
טלפון
» »

היתרונות של דיור מוגן יוקרתי לעומת בית אבות

אחת ההתלבטויות העומדות בפני אנשים המגיעים לגיל מבוגר היא האם להישאר בבית בו חיו שנים רבות בסביבה המוכרת, או לעבור למקום כמו בית אבות או דיור מוגן, שמספקים יותר תמיכה וביטחון. בדרך כלל ההחלטה נעשית על ידי הקשישים עצמם, כאשר לפעמים ילדיהם מעודדים אותם לבחור באחת מן האופציות בהתאם למצבם.

חשוב לדעת שלא רק קשישים חולים, או קשישים עם בעיות בניידות ו/או בזיכרון, בוחרים ללכת לדיור מוגן או בית אבות. אלה יכולים להיות קשישים בריאים וצלולים, אשר מעדיפים להתגורר במסגרת שתספק להם ראש שקט, בה לא יהיו צריכים להיות תלויים בילדיהם או בבני משפחה אחרים.

מה ההבדל בין דיור מוגן יוקרתי לבית אבות?

כאשר שוקלים את ההחלטה האם לעבור לבית אבות או לדיור מוגן, חשוב להבין שיש הבדלים בין השניים. נכון, באופן כללי שניהם מתאימים לאוכלוסיית הגיל השלישי, אך כל אחד מהם מתאים לפלחים שונים באולוסיה זו.

להלן כמה מההבדלים בין דיור מוגן יוקרתי לבית אבות:

  • בתי אבות פונים לאוכלוסיה מבוגרת הנזקקת לעזרה בניהול חיי השגרה היום-יומיים, ופעילותם נמצאת תחת פיקוח של משרד הבריאות או משרד הרווחה. לעומתם, דיור מוגן פונה לאוכלוסיה מבוגרת שמתפקדת באופן עצמאי ולא נזקקת לעזרה שוטפת או טיפול רפואי צמוד.
  • בבית אבות המגורים הם בחדרים פרטיים או זוגיים, ואילו בדיור מוגן המגורים הם בדירות בגדלים שונים, הכוללות חדר שינה, מטבחון וסלון.
  • בית אבות מספק לינה וארוחות, לצד שירותים רפואיים וסוציאליים ופעילויות חברתיות. דיור מוגן מספק שירותים דומים, כאשר הפיקוח הרפואי מצומצם יותר, ולעומת זאת פעילויות הפנאי המוצעות לקשישים נרחבות יותר וכוללות לרוב גם ספריה, חדר כושר, בריכה, הרצאות, קפיטריה ועוד.
  • המחיר של דיור בבית אבות עומד על כמה אלפי שקלים בחודש. בפרוייקטים של דיור מוגן יוקרתי המחיר משתנה לפי גודלה של יחידת הדיור. יש אפשרות לרכוש את היחידה או לשלם פיקדון שמנוכה מדי שנה. בנוסף, על דיירי דיור מוגן לשלם תשלום חודשי הכולל חשבונות, הוצאות תרבות ובילוי, השגחה רפואית ועוד. מאחר שדיור מוגן מספק מגורי יוקרה על כל המשתמע מכך, המגורים בו עולים יותר ממגורים מבית אבות.

עבור קשישים עצמאיים, לדיור מוגן יש יותר יתרונות

אם אתם או הוריכם נמנים עם אוכלוסיית הגיל השלישי, חשוב להכיר בכך שתנאי דיור מוגן יוקרתי מספקים חוויה דומה לחיים הרגילים שלכם, ולפעמים אף הרבה מעבר לכך. הדיירים מתגוררים בדירות פרטיות מרווחות, הם זוכים לארוחות איכותיות, לרשותם עומדים פסיליטיז מהסוג המתקדם ביותר, והם יכולים לנהל חיי חברה תוססים כולל טיולים, הרצאות, ספורט וחוגים.

בנוסף, למרות שנהוג לחשוב שבתי אבות מספקים תמיכה רחבה יותר לקשישים חולים או סיעודיים, חשוב לדעת שיש פרוייקטים של דיור מוגן הכוללים מחלקות סיעודיות יוקרתיות ברשיון משרד הבריאות בהן יכולים להתגורר גם קשישים הזקוקים לתמיכה יום-יומית שוטפת.